Szkolenia okresowe BHP
Szkolenia okresowe BHP Wrocław – ich zadaniem jest zapoznanie personelu z aktualnie obowiązującymi przepisami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także dokładne poznanie czynników zewnętrznych, jakie mogą stanowić największe zagrożenie dla życia i zdrowia podczas wykonywania codziennych obowiązków. Pracownicy poznają schemat postępowania w przypadku zagrożenia oraz uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy.
Szkolenia okresowe Wrocław – jak często powinny się odbywać?
W zależności od rodzaju zajmowanego stanowiska szkolenia okresowe odbywają się:
- raz na rok – w przypadku osób pracujących na stanowiskach szczególnie niebezpiecznych,
- raz na 3 lata – na stanowiskach robotniczych,
- raz na 5 lat – dla osób kierujących personelem (kierownicy, brygadziści); inżynierowie, osoby pracujące przy obsłudze maszyn,
- raz na 6 lat – dotyczy to pracowników administracyjno-biurowych, w których przypadku ustalono poziom ryzyka powyżej 3. kategorii.
Szkolenia okresowe BHP we Wrocławiu – ile trwają?
Szkolenia BHP dzielą się na instruktaż ogólny i instruktaż stanowiskowy. Instruktaż ogólny dotyczy nowych członków personelu, osób przyuczających się do zawodu i praktykantów. Z kolei instruktaż stanowiskowy określa, z jakim ryzykiem wiążą się wykonywane obowiązki, jakie są metody bezpiecznej pracy i ochrony przed zagrożeniami.
Ile trwają szkolenia okresowe we Wrocławiu?
- Szkolenia instruktażowe w formie wykładu – 6 godzin.
- Kurs, seminarium lub kierowanie samokształcenie, obejmujące również ćwiczenia – od 6 do 24 godzin.
Szkolenia okresowe BHP Wrocław
Zadzwoń +48 693 303 371 lub napisz biuro@szkolenia-surma.pl
Szkolenia z pierwszej pomocy we Wrocławiu
Szkolenie z pierwszej pomocy Wrocław – regularne odświeżanie wiedzy na ten temat mieści się w zakresie okresowych szkoleń BHP, niemniej jednak wszyscy, którym zależy na pogłębieniu wiedzy z zakresu ratowania zdrowia i życia mogą korzystać z oddzielnych, dedykowanych szkoleń.
Szkolenie z pierwszej pomocy Wrocław – jak przebiega?
Szkolenie dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej kursanci mogą zdobyć wiedzę na tematy związane m.in. z aspektami prawnymi związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy, a także z zasadami postępowania w przypadkach nagłych, takich jak udzielanie pomocy w przypadku cukrzycy, zawału serca lub udaru mózgu.
Część praktyczna zakłada inscenizację sytuacji omówionych podczas części praktycznej. Kursanci uczą się reagować szybko pomimo paniki, co pozwala nie tylko na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas ewentualnych zagrożeń, lecz też na wzmocnienie poziomu pewności siebie.
Czym jest pierwsza pomoc i jak jej udzielić?
Podstawowa definicja zakłada, że pierwsza pomoc obejmuje zespół czynności mających na celu podtrzymać podstawowe funkcje życiowe osoby rannej aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego. Często w praktyce tracimy głowę i zupełnie nie wiemy, od czego zacząć.
Schemat udzielania pomocy przedstawia się następująco:
- Ocena bezpieczeństwa,
- ocena przytomności,
- wezwanie pomocy,
- udrożnienie dróg oddechowych,
- ocena, czy poszkodowany oddycha,
- wdrożenie czynności zależnych od stanu poszkodowanego:
- ułożenie w pozycji bocznej,
- resuscytacja,
- zastosowanie defibrylatora.
Chcesz zdobyć wiedzę niezbędną do ratowania życia innych? Skorzystaj z naszej oferty szkoleń z pierwszej pomocy we Wrocławiu!